TBMM’de grup toplantıları yapılacak

09.15 – 10.30 – 11.45 TBMM’de Saddet-Gelecek, İYİ Parti ve AKP grup toplantıları yapılacak. (GÖRÜNTÜLÜ – CANLI/ ANKARA)

10.00- Hrant Dink’in öldürülmesiyle ilgili FETÖ’cü polis müdürleri ile birlikte yargılanan Ogün Samast davasında savcının mütalaasını açıklaması bekleniyor. (İSTANBUL)

11.00- Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, “Enflasyonla Mücadele ve Merkez Bankacılığı” panelinde konuşacak. (GÖRÜNTÜLÜ-  CANLI/İSTANBUL)

11.30- CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, CHP Genel Merkezi önünde, kadın kolları başkanlığına yeniden adaylığını açıklayacak. (GÖRÜNTÜLÜ – ANKARA)

11.30- Şişli Belediyesi Gezici Kent Lokantası projesini hayata geçiriyor. (GÖRÜNTÜLÜ – İSTANBUL)

12.30- İzmir Tabip Odası sağlık sistemindeki sorunlarla ilgili basın açıklaması yapacak. (GÖRÜNTÜLÜ – İZMİR)

14.00- 15.00- TBMM Genel Kurulu, Dışişleri Teşkilatı Güçlendirme Vakfı Kanun Teklifi’ni görüşmeye devam edecek. Milli Savunma Komisyonu’nda “Türk Silahlı Kuvvetleri Personel Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi” görüşülecek. (GÖRÜNTÜLÜ – TBMM)

14.00- Kamu Birliği Konfederasyonu, İsrail saldırılarını protesto etmek için İsrail Büyükelçiliği Konutu önünde basın açıklaması yapacak. (GÖRÜNTÜLÜ – ANKARA)

18.00- CHP İstanbul İl Başkanlığı İsrail Konsolosluğu önünde ” Gazze’deki Katliamı Durdurun” çağrısı yapacak. (GÖRÜNTÜLÜ – CANLI/İSTANBUL)

18.00- İzmir Barosu, TMMOB ve diğer meslek odaları, TBMM’ye gelmesi beklenen sokak hayvanlarının uyutulmasını da öngören yasa teklifine ilişkin basın açıklaması yapacak. (GÖRÜNTÜLÜ – İZMİR)

18.00- EFES-2024 Birleşik, Müşterek Fiili Atışlı Arazi Tatbikatı’nın Seçkin Gözlemci Günü düzenlenecek. (GÖRÜNTÜLÜ – İZMİR)

18.30 – ODTÜ öğrencileri, “Devrim Yürüyüşü ve Bahar Şenliği” yapacak. (GÖRÜNTÜLÜ- ANKARA)

19.30 – 21.40 – İstanbul Büyükşehir Belediyesi,İstanbul’un Fethi’nin 571. yılını Maltepe Etkinlik Alanı’nda Mehteran Gösterisi, Sena Şener ve Haluk Levent konserleri ile kutlayacak. Kutlamaya Ekrem İmamoğlu da katılacak. (GÖRÜNTÜLÜ – İSTANBUL)

Milli Savunma Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Tuğamiral Zeki Aktürk, basın bilgilendirme toplantısı düzenleyecek. (GÖRÜNTÜLÜ-İZMİR)

ANKA Haber Ajansı iyi çalışmalar diler…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir