Komedyen Hasan Can Kaya Kadını Zorla Alıkoyduğu Gerekçesiyle Gözaltına Alındı

İstanbul Levent’te geçtiğimiz salı günü üniversite öğrencisi 23 yaşındaki Nazlıcan A., başka bir üniversitede okuyan arkadaşının mezuniyet partisine katıldı. Burada ünlü komedyen Hasan Can Kaya ile tanıştı. İddialara göre sohbet eden ikili partinin bitimine yakın Kaya’nın Levent’te bulunan evine gitti.

Nazlıcan A’nın polisteki ifadesine göre, Evde sohbet etmeye başlayan ikili alkol almaya başladı. İddiaya göre bu sırada Hasan Can Kaya, Nazlıcan A’ya yaklaşmak istedi. Genç kızın rahatsız olması üzerine evden çıkmak istedi. A’nın çıkmasına izin vermeyen Hasan Can Kaya, kapıları da kilitledi.

BANA UYUŞTURUCU VERDİLER

Kaya’ya tepki gösteren genç kız cep telefonundaki mesajlaşma uygulaması üzerinden arkadaşına canlı konum attı. Daha sonra da “Bana uyuşturucu verdiler, nerede olduğumu bilmiyorum. Evden çıkmama izin vermiyor” dedi.

CANLI KONUM ÜZERİNE EVE POLİS GİTTİ

Nazlıcan A’nın canlı konum atmasının ardından arkadaşı bu konumu 112’ye attı. Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipler amirliğine bağlı polis ekibi kendilerine iletilen konumun bulunduğu adrese giderek Nazlıcan A’yı kurtarılarak Beşiktaş Aile İçi Birim Amirliği’ne götürüldü. Hasan Can Kaya’da ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü. Emniyette ifade veren Nazlıcan A., bir arkadaşımın okuduğu özel üniversitenin mezuniyet partisinde Hasan Can Kaya ile tanıştığını, daha sonra birlikte evine gittiklerini, burada bir süre alkol alıp sohbet ettiklerini, sohbet esnasında Kaya’nın kendisiyle yakınlaşmak istediğini, kendisinin ise reddedince evde çıkmak istediğini söyledi. Kaya’nın kendisinin evden çıkmasına izin vermediğini anlatan genç kız, bunun üzerine arkadaşına canlı konum ve mesaj atarak polise ihbarda bulunmasını istediğini söyledi.

HASAN CAN KAYA SUÇLAMALARI REDDETİ

Öte yandan ifadesi alınan Hasan Can Kaya ise üzerine atılı suçlamaları kabul etmediğini böyle birşeyin yaşanmadığını söylediği öğrenildi. Hasan Can Kaya evde başka kadınların da olduğunu belirtti.

GENÇ KIZ ŞİKAYETÇİ OLMADI

Nazlıcan A, ifadesinde Hasan Can Kaya’dan şikayetçi olmadı. Bunun üzerine başka işlem yapılmayan Kaya, emniyetten ayrıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir