Beykoz’da CHP dönemi: Mazbata Alaattin Köseler’e verildi

İstanbul’un Beykoz ilçesinde itiraz sürecinin sona ermesinin ardından Beykoz Belediye Başkanlığı’na seçilen Alaattin Köseler, mazbatasını aldı.

12 Eylül askeri darbesinin ardından kapatılan CHP, 1989 seçimlerinde yer almamıştı. Beykoz Belediyesi, 1989 seçimlerinde Sosyaldemokrat Halkçı Parti (SHP) adayı Şevket Arıkan, Beykoz Belediye Başkanı seçilmişti. SHP, 1995 yılında CHP’yle birleşmişti.

Anadolu Ajansı’nın verilerine göre, 31 Mart yerel seçiminde, Beykoz’da CHP adayı Alaattin Köseler 68 bin 453 (yüzde 45,87), AK Partili Murat Aydın 67 bin 20 (yüzde 44,91) oy almıştı. Beykoz’u 1994’te Refah Partisi, 1999’da Refah Partisi’nin kapatılması üzerine kurulan Fazilet Partisi ve 2004 yılından beri AK Parti adayları yönetmişti. CHP, kendi ismiyle son olarak 11 Aralık 1977 seçiminde Beykoz Belediye Başkanlığı’nı kazanmıştı.

31 Mart 2024 yerel seçiminin ardından AK Parti’nin, Beykoz’da oyların yeniden sayılması talebi, Beykoz İlçe Seçim Kurulu tarafından reddedilmişti. İstanbul İl Seçim Kurulu, AK Parti’nin itirazı üzerine oyların yeniden sayılmasına karar vermişti.

Bu karara CHP’nin itirazı sonrasında Yüksek Seçim Kurulu (YSK), bugün oyların yeniden sayılması kararını iptal etti. YSK’nin nihai kararı sonrasında Alaattin Köseler’in başkanlığı kesinleşti.

CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik ve yöneticilerle birlikte Beykoz İlçe Seçim Kurulu’na giden Köseler, mazbatasını aldı.

Mazbatasını aldıktan sonra konuşma yapan Köseler, Beykoz’da sosyal ve halkçı belediyeciliği sunmak için mücadele edeceklerini söyledi.

“Beykoz’umuzun tüm eksiklerini gidermek için değerli meclis üyelerimizle birlikte tüm Beykozluların hizmetindeyiz” diyen Köseler, “Birlikte başardık, birlikte yöneteceğiz. İyi olan hizmetleri daha iyi hale getireceğiz, eksik olan hizmetleri de tamamlayacağız. En büyük destekçimiz İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu’nun katkısını göreceksiniz. Sizler adına ona teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir